Kuusjoen Kokoomus

Monipuolisin tapa liittyä Kokoomuksen jäseneksi, on liittyä puolueeseen jonkin paikallisyhdistyksen kautta. Salossa voit valita yhdistyksen yhteensä kahdentoista yhdistyksen joukosta. Kuusjoen Kokoomus on aktiivinen, lähinnä entisten Kuusjoen ja Perttelin kuntien alueilla toimiva yhdistys.

Kuusjoen Kokoomusta Salon kaupunginvaltuustossa edustaa Anna-Leena Yli-Jama. Hän on myös kaupunginhallituksen jäsen ja valtuustoryhmän varapuheenjohtaja sekä Varsinais-Suomen Kokoomuksen piirihallituksen jäsen.
Yhteystiedot: p. 044 734 5500, anna-leena.yli-jama(@)salo.fi

Jos olet kiinnostunut liittymään Kuusjoen Kokoomukseen, voit ottaa yhteyttä yhdistyksen hallituksen jäseniin.

Tervetuloa iloiseen ja mukavaan joukkoomme!

KUUSJOEN KOKOOMUKSEN HALLITUKSEN JÄSENET

Puheenjohtaja
Kiertonen Kari
kari.kiertonen@gmail.com
puh. 040 750 2114
Varapuheenjohtaja
Passi Anne
anne.passi@gmail.com
puh. 050 345 1834
Sihteeri ja taloudenhoitajaHeinonen Paula
paulah@seutuposti.fi
puh. 040 822 3905
Jäsen
Yli-Jama Anna-Leena
anna-leena.yli-jama@salo.fi
puh. 044 734 5500
Jäsen
Kavander Tero
tero.kavander@gmail.com
puh. 040 520 3915
Jäsen
Kunnia Marjo
marjo.kunnia@gmail.com
puh. 044 706 0701
Jäsen
Pekonen Jarmo
vanhapuuska@gmail.com
puh. 040 053 5855
Jäsen
Vähä-Heikkilä Juha
jvh@suomenesityspalvelu.fi
puh. 0500 901 747
JäsenÄijälä Mika
mika.aijala@smail.fi
puh. 041 445 8890
JäsenLahti Eila
eila.lahti@pertteli.salonseutu.fi
puh. 040 052 5990